Характеристики
Суворівське джерело («Руда криниця»)
оглядовий майданчик у Мохначі
оглядовий майданчик Зміївські кручі
Мапа
Опис
Веломаршрут починається біля залізничної станції Малинівка. Спускаємося з платформи і потрапляємо на стежку, що веде до соснового лісу (напрямок — південно-західний). Через 500 м доїжджаємо до просіки, де повертаємо вліво. Далі виїжджаємо на бетонну дорогу і рухаємося вправо, до військової частини. Перед нею звертаємо вліво і до початку асфальтованої дороги тримаємо курс строго прямо. На дорозі беремо вправо, тут починається чудова доріжка завдовжки 9,5 км (справа — сосновий бір, зліва — поле, луки, галявини).
Упродовж цієї дистанції дорога буде вигинатися в різні сторони. Проїхавши цей відрізок шляху, потрапимо на перехрестя, звідки основна дорога піде на піщану, а асфальтована доріжка піде вліво і в зворотному напрямку. Якщо поїхати по ній далі, то, вдивляючись справа, можна побачити ґрунтову дорогу, яка приведе до напівзруйнованої військової бази.
Після огляду бази знову повертаємося на те саме перехрестя і виїжджаємо на піщану дорогу. Через кілька кілометрів дорога впирається в асфальт, де, повернувши вправо, їдемо у напрямку с. Лісове. На перехресті звертаємо вліво.
Проїжджаємо це маленьке село до мосту через р. Сіверський Донець. За мостом — поворот вправо, через 1,4 км вздовж річки доїдемо до роздоріжжя біля вигину її та повернемо вліво. Незабаром опинимося біля лісу, тут буде місток, по якому можна пройти до Суворовського джерела. Тут можна викупатися, набрати води або просто відпочити.
Джерело у лісі поблизу села Мохнач, відоме під назвою Суворівське, також називають «Руда криниця». Такій назві воно завдячує вмісту заліза, що надає воді не лише певного відтінку, але й цілющих властивостей.
Далі наш шлях пролягає стежкою вздовж струмка в південному напрямку в бік с. Мохнач. Виїхавши на перехрестя з різних доріг, повертаємо вправо, в сторону вулиці. Праворуч від нас буде пагорб, на якому знаходиться історичне місце — Мохначанське городище, яке відоме ще з XVII ст. і викликає певний інтерес у археологів.
Продовжуємо їхати центральною вулицею (близько 1600 м), на другому лівому повороті йдемо вліво, вниз на ґрунтівку. Далі — вгору вліво малопомітною стежкою до лісосмуги. Піднявшись на пагорб (відомий як «Копійка»), побачимо місця, обладнані для відпочинку. Звідси відкривається прекрасний вид на долину річки.
Далі продовжуємо рух (напрямок — південний) уздовж посадки, звідки дорога плавно піде донизу. На черговому перехресті йдемо вліво і відразу вправо — рухаємося вздовж річки. Незабаром ґрунтівка на перехресті зверне вправо, на асфальтовану дорогу.
Рухаємося в бік Змієва. Приблизно через 3 км на роздоріжжі звертаємо вліво, до двох товстих тополь. Повертаємося на асфальтовану дорогу і прямуємо до залізничної станції Зідьки, що буде зліва перед переїздом. Звідси можна доїхати до Харкова електричкою.
Наш маршрут лежить далі через с. Зідьки до оглядового майданчика в Змієві, відомого як Зміївські кручі. Щоб дістатися туди, переїжджаємо залізничний переїзд і рухаємося асфальтованою дорогою 2 км, потім на перехресті повертаємо вліво (справа — дитячий майданчик). Через 400 м на роздоріжжі повертаємо вправо, потім через 1 км — вліво. Доїхавши до паперової фабрики, беремо правіше і через луг стежкою доїдемо до пішохідного містка. За ним повертаємо вліво, на стежку, проїжджаємо міський пляж. Зліва від нас буде підвісний міст.
Відразу за кафе повертаємо вправо, потім вліво, до вулиці. Їдемо вулицею майже до кінця і знову йдемо вправо, на підйом. Після підйому — вліво, проїжджаємо шлагбаум. Через 100 м буде оглядовий майданчик, звідки відкривається приголомшливий вид на Сіверський Донець, сосновий ліс та долину річки.
Після огляду спускаємося вниз тією самою або паралельною дорогою. Виїжджаємо на головну асфальтовану дорогу (напрямок — північний), переїжджаємо міст через р. Мжа. Після цього виїжджаємо до іншої частини міста. На роздоріжжі звертаємо вправо, дорога йде по діагоналі (зліва — супермаркет «АТБ»).
Завершення маршруту біля залізничного вокзалу ст. Зміїв.