Характеристики

Протяжність
63.6 км
Усього підйому
512 м
Усього спуску
488 м
Рівень складності
середній
Атракції
мототрек
ферма з вирощування фазанів
острів на р. Мжа

Опис

Маршрут починається на залізничній станції Люботин, куди дуже легко дістатися електричкою.
Від будівлі вокзалу повертаємо вправо, на асфальтовану дорогу, що йде уздовж залізниці (напрямок — західний). Через 760 м на перехресті основна дорога повертає вліво. Відразу за поворотом на роздоріжжі беремо лівіше, на дорогу, що веде до с. Байрак. Проїжджаємо по дамбі ставу, а на роздоріжжі йдемо вліво. У цьому районі знаходиться мототрек, неподалік якого є джерело. Від мототреку їдемо у південному напрямку. На роздоріжжі повертаємо вправо і через 550 м виїжджаємо на основну дорогу, по якій рухаємося у південному напрямку в сторону с. Байрак.
У селі основна дорога повертає вправо і, пройшовши повз занедбаний ангар, впирається в сад. На перехресті повертаємо вліво, на дорогу, що йде уздовж саду. Через 600 м після перехрестя повертаємо вліво, до лісу.
У лісі рухаємося широкою просікою, яка виходить на велику поляну, де встановлена бурова вишка. Проїжджаємо повз неї і далі їдемо дорогою на південь. Через 1 км потрапляємо на околицю с. Кут. Тут наша дорога з’єднується з дорогою, що йде з села. Цією дорогою через 2 км потрапляємо до с. Одринка.
У цьому селі основна дорога поверне вправо, до дамби між двома ставками. За дамбою повертаємо вліво, на асфальтовану дорогу. Наступні 5 км не звертаємо з асфальту. Дорога йде через сосновий ліс, виїхавши з якого, опинимося в с. Бахметівка. У північній частині села знаходиться ферма з вирощування фазанів. Попередньо домовившись із керівництвом (по телефону), можна замовити екскурсію.
В’їхавши в село, на першому роздоріжжі повертаємо вліво на ґрунтівку (напрямок — східний). Цією дорогою виїжджаємо з села. Далі вона піде краєм лісу (зліва), праворуч будуть мальовничі луки, що розкинулися на берегах р. Мжа. Потім дорога йде в ліс.
Наступні 3,5 км дотримуємося основної накатаної дороги (напрямок — східний). У кінці дистанції виїжджаємо до мосту через автомагістраль, до якої необхідно спуститися. Опинившись на автомагістралі, їдемо в південно-західному напрямку, в сторону с. Павлівка. Проїхавши міст через річку, справа побачимо село. Через 450 м за мостом через р. Мжа (зліва) в огорожі є отвір, що веде до стежки, яка прямує до асфальтової дороги. На роздоріжжі звертаємо вліво і через 120 м — вправо, до лісу на ґрунтівку.
Цією ґрунтівкою (напрямок — східний) через 1 км доїдемо до дитячого оздоровчого табору. Об’їжджаємо його зліва, їдемо стежкою вздовж р. Мжа.
Прямо перед нами буде видно великий острів, штучно створений для оздоровчого табору. На острові є пляж. Влітку на річці цвіте багато білих і жовтих лілій. Це мальовниче місце зручне для відпочинку.
Відпочивши, повертаємося до с. Павлівка тією самою дорогою або через головні ворота табору, перетнувши поле. У селі їдемо асфальтованою дорогою (на захід), яка закінчується на перехресті з дорогою, що веде до с. Стара Водолага.
Повертаємо вліво і через 200 м опиняємося в Старій Водолазі. Проїжджаємо через село, в кінці якого дорога робить поворот вліво. З’їжджаємо на ґрунтівку (вправо), яка йде повз ставок, полем і доходить до асфальтованої дороги. Тут повертаємо вправо, у бік с. Федорівка. У кінці села, проїхавши по мосту через р. Мжа, на першому роздоріжжі звертаємо вправо, на ґрунтівку. Ще через 300 м повертаємо вліво, їдемо вгору, до ферми. За фермою наш шлях проходить уздовж лісу (справа), у полях повертає вправо. Далі дорога, пройшовши через поле, виводить нас до наступного лісу. Тут зливаються в одну дві дороги: та, по якій ми їхали, і дорога, що йде уздовж лісу (буде справа). Через 200 м після цього злиття повертаємо вправо, на просіку (на північ). Через 700 м дорога виходить з лісу, попереду виднітиметься с. Черемушна.
В’їхавши до села, на першому перехресті звертаємо вліво і доїжджаємо до центру села. Через 100 м повертаємо вправо, на асфальтовану дорогу, по ній виїжджаємо з села (напрямок — північно-західний). На околиці села перед посадкою асфальтована дорога поверне вліво, на перехресті беремо правіше, на північ, на дорогу, що йде уздовж ангарів. За ангарами біля посадки дорога поверне правіше (напрямок — північно-східний). Доїхавши до посадки, повертаємо вправо, а потім на наступному перехресті — вліво. Цією дорогою потрапляємо до с. Золочівське.
У селі звертаємо вліво, проїжджаємо по невеликому гаю, після якого робимо поворот вправо, на дорогу, що веде до с. Шарівка. На другому перехресті після в’їзду в село звертаємо вліво, на асфальтовану дорогу (орієнтир — Богоявленський храм). Перетинаємо трасу Харків – Київ і потрапляємо до с. Шлях.
У селі на першому перехресті з асфальтованою дорогою звертаємо вправо, на роздоріжжя, за яким повертаємо вліво і через 300 м опиняємося на станції Огульці.