Характеристики

Протяжність
21.7 км
Усього підйому
137 м
Усього спуску
202 м
Рівень складності
легкий
Атракції
панорама північної частини Харкова
Березівські мінеральні води
зоопарк Харківської зооветеринарної академії

Опис

Маршрут починається в кінці вул. Добродецького, поблизу міського кладовища № 12.
Проїжджаємо повз огорожу (на північний захід). Потрапивши до лісу, їдемо прямо звивистою ґрунтівкою, рахуючи просіки, що проїхали. На четвертій широкій просіці звертаємо вправо (1,9 км від в’їзду до лісу). У цьому місці вже чути шум авто з Кільцевого шляху.
Рухаємося просікою (напрям — північний). Дорога поверне вправо, ми нікуди не звертаємо, і незабаром майже під’їжджаємо (залишаєтья 30 м) до Кільцевого шляху. Зліва від нас буде Кільцевий шлях, спускаємося до нього і їдемо у північно-східному напрямку, через 400 м повертаємо вліво, до лісу (орієнтир — автокишеня). Звідси відкривається панорама північної частини Харкова.
У лісі на роздоріжжі беремо вправо, а на V-подібному перехресті — вліво. Починається спуск, дорога робить вигин вправо і зливається зі ще однією ґрунтівкою. У кінці спуску дорога виходить на галявину. На роздоріжжі повертаємо вліво, огинаємо галявину, поруч будуть зруйновані будівлі. Далі дорога заходить у ліс, потім виходить на луг. Тримаючись північно-східного напрямку, рухаємося уздовж лісу. Почнеться кам’яниста дорога. Піднявшись на підйом, відразу справа під лісом буде джерело, де можна набрати води.
Незабаром ми виїдемо на одну з вулиць с. Караван. Проїжджаємо до греблі одного з караванських ставків. Тут можна повернути вліво, щоб знайти зручне місце для купання. Після відпочинку повертаємося до греблі і спускаємося вниз вулицею на північ близько 200 м.
Після спуску на роздоріжжі їдемо вправо, на асфальтовану дорогу (на схід). Проїжджаємо 1100 м. Тут повертаємо вліво, до соснового бору, а точніше, виїжджаємо на територію зооветеринарної академії. Далі побачимо озеро, за яким виходимо на центральну асфальтовану дорогу.

Зоопарк Харківської державної зооветеринарної академії умовно розділений на чотири території: дві з них відведені птахам (сухопутним і водоплавним), інші — звірам. Тут можна побачити африканських страусів та австралійських ему, шлемоносних цесарок, павичів і фазанів, декоративних курей, хижих птахів.
У зоопарку представлено також багато великих тварин: верблюди, олені, лами, муфлони.

Після огляду зоопарку виїжджаємо тією самою центральною дорогою до траси Караван – Дергачі (напрям південно-східний). На перехресті повертаємо вправо і через 150 м за житловими будинками вліво. Виїжджаємо на околицю селища Мала Данилівка. Справа від нас буде луг.
На наступному перехресті знову повертаємо вправо і виїжджаємо до р. Лопань. Переїхавши через місток, прямуємо вліво, тримаючись ближче до русла річки. Незабаром доїжджаємо до чергового містка. Переходимо по ньому на лівий берег річки і відразу виїжджаємо вправо, на стежку. Продовжуємо їхати уздовж річки до автомобільного мосту. На ньому повертаємо вправо і десь за 15 м між блоками буде прохід до стежки, якою можна їхати уздовж правого берега річки. Також можна поїхати уздовж річки ґрунтівкою, яка почнеться далі за мостом. Проїжджаємо під залізничним мостом, потім рухаємося повз міський піщаний пляж.
Постарайтеся відразу виїхати на ґрунтівку, що йде уздовж піщаної дороги. Проїжджаємо Павлівську греблю, далі через 1800 м буде Павлівський міст. По ньому переходимо на лівий берег річки і потрапляємо на вулицю Павлівську, яка примикає до вулиці Клочківської. Наш маршрут закінчується на парковці супермаркету «Будмен».