Характеристики
Мапа
Опис
Наш маршрут починається на перетині Ювілейного проспекту і Салтівського шосе.
Заїжджаємо в посадку справа від траси. Стежка, по якій ми рухаємося, йде по посадці у східному напрямку. Через 3 км вона закінчується, і ми, перетнувши перехрестя по діагоналі, потрапляємо в посадку з іншого боку траси. Стежка веде вправо. Незабаром виїжджаємо на ґрунтовий шлях і спускаємося вниз. Далі дорога йде вліво, потім через 300 м вправо, де згодом примикає до асфальтованої дороги (орієнтир — ЛЕП). Тут беремо вліво, перетинаємо Кільцевий шлях і рухаємося уздовж поля. На роздоріжжі йдемо прямо, а взявши на наступній розвилці вліво, виїжджаємо на ледь помітну стежку. По ній перетинаємо болото і повертаємо вправо. На черговому роздоріжжі через 800 м беремо праворуч до житлових будинків і примикаємо до асфальтованої дороги. Звідси видно ставок, який знаходиться в селищі Слобідське (до квітня 2016 р. — Фрунзе). Повертаємо вліво і виїжджаємо з цього селища.
Не доїжджаючи 20 м до траси Харків – Старий Салтів, повертаємо вправо, їдемо ґрунтовою дорогою вздовж поля. Через 1,3 км перед селищем Кутузівка звертаємо ліворуч, переїжджаємо трасу і через 20 м йдемо вправо. Потім знову беремо вліво, їдемо вздовж посадки донизу. Дорога повертає вправо, трохи далі — вліво і закінчується на роздоріжжі поблизу пляжу Кутузівського ставка. Повернувши ліворуч, їдемо понад ставком, далі спускаємося до дамби, переїжджаємо її, а піднявшись вгору, повертаємо вліво.
Далі дорога виведе до поля, де повертаємо вправо. Піднявшись нагору, звертаємо вліво, а через 80 м — вправо. Через 2,1 км дорога йде вліво, а на роздоріжжі, через 100 м — вправо. Через 1,1 км повертаємо вліво і спускаємося вниз (справа від роздоріжжя будуть житлові будинки с. Черняки).
Через 850 м на наступному роздоріжжі їдемо вліво і виїжджаємо до В’ялівського водосховища, вигин якого у цьому місці утворює півострів. Тут можна скупатися, сфотографуватися або просто відпочити (як правило, людей небагато).
В’ялівське водосховище розташоване в Харківському районі. Його гребля розташована біля села Циркуни, за 3 км від гирла річки В’ялий. Створене у 1932 році як резервне для міста Харкова. У 1968 р. було реконструйоване.
Площа В’ялівського водосховища — 1,74 км2, об’єм — 10 млн м3. Його довжина — 5 км, максимальна ширина — 0,6 км.
В’ялівське водосховище з’єднується з Печенізьким водосховищем і м. Харків підземними водоводами. У 1970-ті роки резервний комплекс був доповнений Муромським і Трав’янським водосховищами.
Відпочивши, огинаємо півострів у бік затоки (напрямок — південний). Дорогою буде багато розвилок, але всі вони ведуть у низинку.
На перехресті повертаємо вправо. Побачивши дві ґрунтові дороги, що йдуть паралельно, піднімаємося на крутий підйом дорогою, що йде зліва від нас. Після цього виїжджаємо до поля (воно буде зліва, справа — невеликий гай).
На роздоріжжі їдемо вліво, на наступному (через 350 м) — також знову вліво. Починається дорога з гравію. На черговому роздоріжжі повертаємо вправо на асфальтовану дорогу, яка примикає до траси Харків – Липці (с. Циркуни). Звідси можна дістатися до Харкова, повернувши вліво.