Характеристики
аеродром у Коротичі
Мапа
Опис
Маршрут починається поблизу Харківського геріатричного пансіонату ветеранів праці (кінцева зупинка автобусів) на вул. Ігоря Маратова, 7.
Проїжджаємо повз ворота пансіонату в ліс, куди веде ґрунтова дорога (напрямок — західний). Через 700 м потрапляємо на Кільцевий шлях, перетинаємо його і знову опиняємося на лісовій дорозі. Через 1300 м доїдемо до асфальтованої дороги (справа — с. Сіряки). Переїхавши асфальтовану дорогу, потрапляємо на лісову стежку. Тримаємося краю лісу, незабаром виїдемо на перехрестя стежок, повертаємо вліво. На цьому перехресті можна побачити виїзд на ґрунтівку і приватні будинки. Далі буде безліч стежок, намагайтеся триматися правіше — усі вони ведуть до просіки, де потрібно звернути праворуч.
Починається тривалий підйом. На перехресті звертаємо вліво, а проїхавши 20 м, побачимо поле. Тут повертаємо вправо, огинаючи поле проти годинникової стрілки. Далі дорога звертає вправо, згодом починається плавний спуск. Справа буде прекрасне місце для відпочинку.
Здійснюємо крутий спуск донизу, на перехресті звертаємо вліво, їдемо яром та доїжджаємо до ставка. Дорога буде йти правіше, на перехресті підемо вправо на крутий підйом. Далі на черговому роздоріжжі беремо лівіше і доїжджаємо до вулиці с. Куряжанка. Курс тримаємо строго прямо, доки не доїдемо до Т-подібного роздоріжжя. Тут повертаємо вліво і трохи пізніше — вправо. На роздоріжжі — знову вліво. Перетинаємо засохле болото, далі ґрунтова дорога йде прямо, долиною. Буде затяжний підйом до самої висоти Маршала Конєва.
Меморіальний комплекс розташований поблизу селища Солоницівка. У роки Другої світової війни висота 193,7, на якій він нині розташований, була важливим стратегічним об’єктом. Тут знаходився командний пункт командувача Степового фронту тоді ще генерал-майора Івана Степановича Конєва, і саме звідси 22 серпня 1943 року було віддано наказ про нічний штурм Харкова. Наступного дня місто було звільнено.
Меморіальний комплекс «Висота Маршала Конєва» займає площу 5,85 га. До його складу входять музей, каплиця Іоанна-воїна, обеліск з декоративною стелою, чотири майданчики, де експонуються зразки військової техніки.
У 2008 році меморіальному комплексу надано статус національного. Тут проводяться урочистості, святкові заходи та зустрічі ветеранів.
Після огляду комплексу спускаємося по асфальтованій дорозі. Не доїжджаючи до траси Харків – Суми, буде роздоріжжя, де звертаємо вліво, а потім — вправо, до траси. Перетнувши трасу, рухаємося піщаною дорогою на південь, повертаємо на роздоріжжі вправо. Дорога йде вздовж соснового бору і виходить на луг. Далі на роздоріжжі потрібно вибрати стежку, яка доведе до містка. Знову потрапляємо на луг, перетинаємо ґрунтову дорогу і далі стежкою доїжджаємо до наступного містка, за яким в’їжджаємо в сосновий бір. Через 200 м дорога вийде до Солоницівки.
На першому перехресті звертаємо вправо, до залізничної станції. Обережно переходимо колію (при цьому платформа ст. Зарічанка буде зліва). Проїхавши через посадку, продовжуємо рух по ґрунтовій дорозі (напрямок — південний), праворуч буде поле, а зліва — селище Солоницівка, за яким напрямок дороги зміниться з південного на західний. Потім дорога приведе нас до аеродрому «Коротич».
На аеродромі «Коротич» Харківського аероклубу ім. В. С. Гризодубової ТСО України відбуваються стрибки з парашутом, польоти на літаках і вертольотах. Тут також проводяться змагання з парашутного, вертолітного та авіамодельного спорту.
Повертаємо вліво, рухаючись уздовж огорожі, і потрапляємо в посадку. Там повертаємо вправо і доїжджаємо до АЗС, біля якої знаходиться центральний вхід до аеродрому.
Відстань від аеродрому до Харкова — 9 км по трасі Харків – Київ. Дорогою до міста на виїзді з Коротича справа знаходиться ставок, де можна відпочити і скупатися