Характеристики

Протяжність
70.3 км
Усього підйому
602 м
Усього спуску
612 м
Рівень складності
середній
Атракції
В’ялівське водосховище
лісове озеро
долина р. Сіверський Донець у верхів’ях Печенізького водосховища
Вовчанський аеродром

Опис

Наш веломаршрут починається на перетині Кільцевого шляху з дорогою на с. Липці (Північна Салтівка).
На перехресті зі світлофором повертаємо вправо, на Кільцевий шлях, а через 400 м — вліво, на другорядну дорогу, яка веде до с. Бобрівка. Далі через 1,6 км повертаємо вліво і доїжджаємо до роздоріжжя, де, повернувши вправо і проїхавши 100 м, можна потрапити до джерела. Після цього повертаємося на те саме роздоріжжя, і, обравши східний напрямок, продовжуємо рухатися уздовж ставка (вул. Кутузова).
Через 1,5 км в’їжджаємо до с. Байрак (зліва — поле, справа — вулиця села). В кінці поля на роздоріжжі повертаємо вліво на ґрунтову дорогу і доїжджаємо до посадки. Там знову повертаємо вправо і через 400 м — вліво. Їдемо уздовж посадки орієнтовно 2 км. Потім на роздоріжжі звертаємо вліво, а через 100 м — вправо. Проїжджаємо ґрунтовою дорогою 850 м.
Далі дорога йде вправо і доведе нас до роздоріжжя (орієнтир — край посадки). Тут їдемо прямо. Через 500 м на роздоріжжі також їдемо прямо (напрямок — східний). Через 100 м дорога відходить вправо. Через 1,1 км на розвилці йдемо вліво (орієнтир — край посадки). Дотримуємося цієї дороги. Проїжджаємо повз посадку (справа), зліва виднітиметься В’ялівське водосховище.
Незабаром дорога піде вправо і доведе нас до роздоріжжя. Одна дорога піде прямо, а нам потрібно спуститися до греблі водосховища (зліва) і переїхати її. Відразу за нею рухаємося вліво, а через 100 м — вправо. Зліва виднітимуться дачні будинки, а далі буде видно ставок. На перехресті також їдемо прямо. Після водоймища нам на роздоріжжі потрібно піти вліво, на вул. Дачну с. Петрівка.
В кінці цієї вулиці повертаємо вліво. На T-подібному роздоріжжі йдемо вправо, а через 150 м — вліво. Десь за 900 м — поворот вправо. Справа будуть мальовничі луги, а незабаром почнеться знову посадка (зліва).
На T-подібному роздоріжжі повертаємо вліво. Далі (через 1,1 км) — поворот управо. Проїжджаємо поле, перетинаємо лісосмугу і, нікуди не звертаючи, їдемо прямо через наступне поле. Через 2,5 км на розвилці наш шлях піде трохи правіше (почнеться асфальтована дорога). Тримаємося цієї дороги до самого с. Тернова.
Далі їдемо вулицею, а від першого роздоріжжя підемо вправо. Наприкінці вулиці на розвилці потрібно звернути лівіше (зліва мають бути приватні будинки). Трохи далі зліва від нас буде ліс, а справа — с. Варварівка.
Далі дорога йде вправо від лісу і спускається вниз через ліс. Їдемо прямо ґрунтівкою (зліва — луг, справа — ліс). Незабаром буде видно озеро, де можна відпочити.
Після відпочинку, доїхавши до чергового роздоріжжя, одна піщана дорога йде вправо, до лісу, інша — прямо, а наступна — вліво, до с. Ізбицьке. Нам вліво. Далі виїжджаємо на асфальтовану дорогу, яка перетинає с. Ізбицьке. Потім нею доїжджаємо до T-подібного роздоріжжя до с. Стариця (зліва — ліс, справа — луги). Доїхавши до роздоріжжя, повертаємо вправо, а через 1,5 км на V-подібній розвилці — вліво. Трохи далі дорога поверне вправо і йтиме уздовж р. Сіверський Донець. Цією дорогою доїдемо до с. Огірцеве.
Проїхавши 1,5 км основною вулицею села, потрапляємо на перехрестя, звідки дорога вправо піде до с. Гатище, а прямо — до Лисої гори. Щоб її дістатися, спочатку проїжджаємо 300 м прямо, потім 400 м вліво і нарешті вправо 200 метрів. Та щоб помилуватися прекрасною долиною Сіверського Дінця, яку з обох боків оточує хвойний ліс, варто піднятися вище.

Увага! Ця частина Вовчанського району знаходиться у прикордонній зоні, тому наявність паспорта є обов’язковою.

Далі повертаємося до попереднього перехрестя і прямуємо до с. Гатище. На T-подібному перехресті йдемо вліво, а через 600 м — вправо. Доїжджаємо до залізничного переїзду. За ним через 300 м — вправо. Ця дорога виведе нас на одну з вулиць Вовчанська.
На роздоріжжі рухаємося вліво, їдемо по вул. Терешкової і через 1 км на черговому роздоріжжі рушаємо вліво — на вул. Новоселівську. Проїхавши 250 м цією вулицею, йдемо прямо на ґрунтівку, проїжджаємо 400 м дорогою, що йде правіше. Якщо придивитися, то зліва буде стежка, яка веде на аеродром авіабази колишнього училища підготовки льотчиків ДТСААФ (чорний хід). Тут під відкритим небом знаходиться до 30 моделей різних літаків.
Після огляду аеродрому виїжджаємо з головних воріт і вул. Соборною прямуємо до центру Вовчанська. Щоб дістатися залізничного вокзалу, потрібно від вул. Соборної повернути вправо, на вул. Гагаріна (орієнтир — «Нова пошта»). Через 1,8 км наш маршрут завершиться.